Usuwanie meszku w obrębie nosa

Dzień Dobry, Od 22 roku życia zauważyłem jak nagle meszek na nosie się wydłużył (trochę wzmocnił) i kilka włosków jest ciemnych. Dodam, że moi rodzice nie mają takiego problemu a badania hormonalne są w normie. Laser usuwa owłosienie, ale na jakiś czas i działa na ciemne włoski. Natomiast elektrokoagulacja potrzebuje włosów w miarę dojrzałych. Czy są metody usuwania jasnego owłosienia (dłuższego meszku) na zawsze? Może istnieją zabiegi chirurgiczne? Proszę bardzo o poradę i pomoc.

Podchodząc racjonalnie do tematu usuwania owłosienie należy stwierdzić,że obecnie nie mam metod, które całkowicie i na zawsze usuwają niechciane owłosienie. Można natomiast mówić o redukcji ilości włosów. Tak jak Pan wspomniał aktualnie stosowane do redukcji owłosienia lasery działają głownie na barwnik zawarty we włosach im ilość barwnika jest większa tym łatwiej jest włos usunąć. Szansą dla jasnych włosów jest metoda polegająca na niszczeniu unaczynienia włosa bez udziału. Niestety ta metoda nie znalazła jeszcze powszechnego zastosowania bo ciągle barwnik włosów jest istotnym elementem pochłaniającym i przenoszącym energie lasera, która niszczy mieszek włosowy i w ten sposób uniemożliwia jego odrost.