Używanie kosmetyków po zabiegu zamykania naczynek

Witam. Miałam zabieg zamykania naczynek. Chciałam się zapytać czy można używać kosmetyków, malować się po zabiegu, ponieważ słyszałam, że nie można przez tydzień? Proszę o odpowiedź.

Wszystko zalezy od stanu skóry po zabiegu. Jezeli nie jest uszkodzona , nie ma powodu do unikania kosmetyków. To o czym musi Pani pamietac to uzywanie kremów z wysokim filtrem UV.
Ewa Rybicka

Po zabiegu nie jest wskazane wykonywanie makijażu. W następne dni jak najbardziej można wykonać makijaż, W miejscach gdzie pojawiły się ewentualne strupki proszę zastosować neomycynę.

Zależy od użytego lasera i zakresu zabiegu. Powinna Pani otrzymać zalecenia od lekarza, który wykonał zabieg. Swoim PAcjentom zlecam stosowanie przez 5-7 dni maści regenerującej (CicaPlast, CicalFate) na miejsca poddane zabiegowi, bezwzględną ochronę przeciwsłoneczną, pielęgnacja miejsc nie poddanych zabiegowi bez zmian.