Wymioty i agresywność 5-letniego dziecka

Mój 5 letni synek z wesołego chłopca w przeciągu dwóch tygodni zmienił się w agresywnego marudę. Niepokoi mnie prócz zmiany zachowania nagły spadek apetytu, wszystkie posiłki kończą się na skubaniu- widać że oczy chcą ale mimo to dziecko je bardzo niewiele. Prócz słodyczy- do nich nie ma żadnych oporów. W nocy zdarzyły się nam przez ten okres trzy epizody z wymiotami. Synek znacznie zeszczuplał. Mam swoje podejrzenia w kierunku pasożytów- jakie badanie wykonać? dziękuję za pomoc.

Witam, proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą, ewentualnie jeśli stan jeszcze się utrzyma warto udać się do psychologa dziecięcego i porozmawiać o tej sytuacji. Psycholog dopyta o pewne informacje oraz doradzi sposoby postępowania z synkiem.Pozdrawiam.