Założenie korony ceramicznej na cement tymczasowy

Witam, W lutym stomatolog założyła mi na dwójkę koronkę porcelanową na cyrkonie. Z uwagi na, że nie byłam przekonana co do odcienia, korona została zamocowana na cement tymczasowy. Minęło już 4,5 miesiąca a korona ta trzyma się bardzo mocno. Pani stomatolog powiedziała, że nie może jej zdjąć i zacementować na stałe bo zdejmując mogłaby ją uszkodzić. Czy możliwe, że korona trzyma się tak mocno przez dugi czas? Martwię się, że zacznie się ruszać i wypadnie w najmniej oczekiwanym momencie.

Czasem tak jest,że prowizorki sprawiają niespodzianki i są trwalsze od tego co miało być na stałe. Jeżeli już tak jest jak Pani pisze proszę uzbroić się w cierpliwość i być dobrej myśli obserwując tymczasowe mocowanie korony.

Witam serdecznie,
W takim przypadku należy regularnie kontrolować u stomatologa wykonującego koronę, czy jest ona odpowiednio osadzona, czy nie uległa przesunięciu i czy się prawidłowo trzyma.
Czasami zdarza się, że cement tymczasowy potrafi trzymać naprawdę mocno, jednak jak tylko będzie to możliwe, powinno się wymienić go na cement stały. Niestety w przypadku cementu tymczasowego mogą pojawiać się nieszczelności i istnieje ryzyko, że się nam on odcementuje, jednak czasami ciężko jest ściągnąć taką pracę bez jej uszkodzenia.