Biegunka po obiedzie: co robić?

Witam. Od pewnego czasu, około połtora roku mam biegunki po obiedzie, tzn. przyjdę ze szkoły, zjem, burczy mi w brzuchu, przelewa się, wzdęcie i zaraz muszę do toalety, bo mam biegunkę. Zupelnie jakbym oddawała mocz. Proszę o pomoc. To jest naprawdę uciążliwe, czasem aż miewałam myśli samobójcze, bo niszczy to moje życie towarzyskie. Nie wyobrażam sobie zupełnie jak tak można żyć. Prosiłabym o odpowiedź na mail, jeśli to możliwe. Szukam pomocy wszędzie. Mail to ania991111@o2.pl Byłam u lekarza. Już mam któreś z rzędu tabletki i nic mi nie pomagają. Może ból brzucha jest mniejszy, ale biegunka nadal występuje.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam. Chyba rozumiem Twój problem, Aniu, ale widzę też, że jesteś bardzo emocjonalną osobą, a to jest już dodatkowy problem przy takich dolegliwościach i nawet może je nasilać. Myślę, że rozwiązywanie tych problemów powinnaś rozpocząć od rozmowy z rodzicami. Nie wiem, czy jesteś pełnoletnia, ale to i tak niczego nie zmienia. Musisz powiedzieć o wszystkim rodzicom, bo ich pomoc może się okazać tutaj najważniejsza. Trzeba będzie zgłosić się do lekarza gastrologa, dokładnie opowiedzieć o wszystkich dolegliwościach, a lekarz po zbadaniu Ciebie ustali, jakie dodatkowe badania powinny być w tym przypadku wykonane. Na pewno nie rozwiążesz tego problemu na forach internetowych czy portalach o zdrowiu. Proszę podejdź do tego odpowiedzialnie, tylko tak możesz sobie pomóc. Życzę dużo zdrowia.