Ból brzucha i nudności u dziecka, którego rodzice rozwodzą się

witam,jestem przed rozwodem-maz ma przyjaciolke.mamy 5 letnia corke.bardzo kocha zwierzeta.jak mieszkalysmy u ojca dziecka-karmila u sasiadow indyki.z ojcem ma kontakt-odwiedza ja ,rozmowy skype,tel.pytla duzo czemu nie mieszkmy juz u taty,bo pracuje duzo.wyjasnialam.dzis zapytala oja w tel.czy karmi jej indyki,bo sie o nie martwi?powiedzial,ze tak.drugi dzien przed snem boli corke brzuch,chce jej sie wymiotowac.martwie sie czy to nie nerwy i jej emocje?

Psychologia

Bardzo możliwe, że bóle brzucha są somatycznym objawem stresu. Okłamywanie dziecka, niestety nie pomoże w tej sytuacji, im dłużej będzie Pani kłamać, że tata pracuje tym gorzej córka będzie znosić cały proces rozwodu.
Warto byłoby w tej sytuacji skontaktować się z psychologiem dziecięcym, który pomógłby Pani i córce przejść przez ten trudny czas.

Dzieci często bardzo przeżywają rozstanie rodziców. Jest to dla nich rodzaj utraty, z która potrzebują się pogodzić. Można wspierać córeczkę dużo z nią rozmawiając, pytając o jej przemyślenia, uczucia, emocje, zapewniając o akceptacji, miłości (obojga rodziców, niezależnie od ich bycia razem). W razie potrzeby warto także spotkać się z psychologiem rodzinnym, który wesprze w tej trudnej sytuacji.