Ból głowy i brzucha w trakcie odstawiania Elicea

Witam, biorę lek Elicea od kilku lat. Ponieważ lek przestał działać lekarz stwierdziła, że powinnam odstawić, oczywiście powoli. Od kiedy przyjmuje rzadziej lek zaczęła mnie boleć głowa i brzuch. Nie mogę nic zjeść bo po każdym posiłku zaczyna mnie boleć. Czy to mogą być objawy odstawienne? Angelika

Witam Panią,

Nie bardzo rozumiem co oznacza określenie, że "lek przestał działać". Można to zinterpretować na przykłąd tak, że lek przestał spełniać swoją funkcję w leczeniu stabilizującym poprawę, że ustały wskazania do dalszej terapii i dlatego został odstawiony.Pani wypowiedź można również rozumieć tak, że nastąpił nawrót objawów depresyjnych, mimo przyjmowania leku. Wtedy istnieją wskazania raczej do zmiany leczenia na inny preparat, a nie całkowitego zaprzestania terapii farmakologicznej. W tej kwestii zatem trudno mi cokolwiek radzić czy komentować, gdyz informacje podane przez Panią nie są pełne. Natomiast opisane objawy dyspeptyczne mogą rzeczywiście łaczyć się z odsawianiem escitalopramu. Aby ich uniknąć, należy raczej zmniejszyć dawkę leku, ale zazywać go systematycznie, niż przyjmować stałą dawkę leku (jak w ostatnich kilku latach), ale rzadziej. Warto zatem ponownie omówić Pani obecną sytuację sytuację zdrowotną z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam!