Odstawianie antydepresantu Lexapro

Od czterech dni odstawiam antydepresant lexapro po powolnym schodzeniu z dawki. Czy bol brzucha , bezsenność i niepokój mogą byc objawami dyskontynuacji. Lekarz prowadzący wyjechał na urlop i nie m z Nim kontaktu, proszę o odpowiedz Teresa

Witam Panią,

Nie jest dla mnie do końca jasne, co to znaczy "odstawiam od 4 dni, po powolnym schodzeniu z dawki". Zakładam zatem, że od czterech dni Pani leku nie przyjmuje, a wczesniej dawka była powoli redukowana przez kilka do kilkunastu tygodni. Jesli tak było rzeczywiście, to opisywane przez Panią objawy mogą łączyć się z odstawieniem leku. Jesli zatem ostanią, najniższą dawką przyjmowaną przez Panią było 5 mg Lexapro, to można na ostatnim etapie odstawiania leku przyjmować 5 mg leku co drugi dzień i taką dawkę utrzymać nawet przez kilka tygodni (a na pewno do powrotu Pani lekarza z urlopu).

Pozdrawiam!