Bolesność zęba po czyszczeniu podczas leczenia kanałowego

Witam, mam ząb leczony kanałowo, ostatnio czyszczono kanały kolejna wizyta bedzie juz wypełnieniem kanałów. Czyszczenie nastąpiło tydzień temu ( założono tymczasowe wypełnienie z olejkiem gożdzikowym) od 2 dni ząb zaczął bardzo boleć, czy to normalne?

Witam!
Jeśli ząb boli to znaczy,że w stan zapalny nie ustąpił... Wg mnie do kanałów powinna jeszcze zostać założona wkładka p/zapalna ze sterydem a ostateczne ich wypełnienie odroczone do wyraźnego ustąpienia objawów bólowych,gdyż wtedy będzie pewność,że ząb nie będzie bolał po zakończeniu leczenia i założeniu wypełnienia stałego! Pozdrawiam.