Chirurgiczne wycięcie węzła chłonnego w celu zbadania

Witam. Będę miała chirurgiczne wycięcie węzła chlonnego w celu jego zbadania. Jak mam się do tego zabiegu przygotować?i jak on przebiega?pewnie będzie pobierany węzeł z pod pachy. Dziekuje

Proszę zadać to pytanie lekarzowi kierującemu na zabieg lub temu , który będzie zabieg wykonywał! Ja , nie znając powodów biopsji ani je lokalizacji - nie mogę autorytatywnie odpowiedzieć! zż

Lek. Zbigniew Ĺťurawski

Szanowna Pani - zwykle taki węzeł pobiera się w znieczuleniu miejscowym, nie ma konieczności specjalnego przygotowania (poza ogoleniem pachy). Nie mniej jednak proszę to wyjaśnić z lekarzem który będzie wykonywał zabieg.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków (kontakt: http//chirurgiakrakow.com.pl, lub w.kawiorski@wp.pl )