Ciemiączko u wcześniaka

Witam, bardzo prosze o pomoc odnosnie ciemiaczka mojego synka. Synek urodzil sie przedwczesnie w 33 tygodniu ciazy. Na wizycie kontrolnej u lekarza tj. W 7 tygodniu zycia jego wielkosc ciemiaczka przedniego wynosila 1×1,5, natomiast teraz w 13 tygodniu zycia lekarz mierzyla ciemiaczko, ktore sie powiekszylo i mierzy 2,5×2,5. Dodam, ze obwod glowki wynosi 37,5 a klatki piersiowej 36,5 i jego waga wynosi 4360,, O czym to moze swiadczyc, czy sa podstawy do niepokoju. Bardzo prosze o pomoc

jeśli to jest wcześniak to powinna pani zrobić USG przezciemiączkowe żeby wykluczyć jakieś nieprawidłowości , tylko jak jest ciemiączko można "zajrzeć " do środka głowy i zrobić to bez usypiania dziecka.. Proszę też mierzyć obwód głowy dziecka i sprawdzać ile przybiera na miesiąc, nie powinno więcej niż 2 cm na miesiąc.