Co oznaczają zielone stolce u dziecka?

Witam moj 6 miesieczny synek robi od 4 dni po 4-6 kup dziennie sa żółte czasmi delikatnie zielone lub musztardowe ale zawsze wodniste i ze śluzem. Jest karminy póki co tylko piersią i do tego ząbkuje. Czy to jest normalne i ile to może trwać ? Najbardziej martwi mnie śluz i konsystencja wodnista kupy. Nie ma innych objawów.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zazwyczaj zielone stolce u dziecka wynikają z obecności kwasów żółciowych, które naturalnie są wydzielane do przewodu pokarmowego. Jednak domieszka śluzu jest niepokojąca, dlatego niezbędna jest wizyta u pediatry.