Czerwony kał a spożywanie buraków

Witam, Zauważyłam, że od 2 dni mój kał jest czerwony. Nie wiem czy mam się niepokoić? Ostatnio jadłam buraki, a to podobno może być przyczyną. Badałam w październiku kał i było ok. Wspomnę tylko, że ostatnio lekarka przepisała mi Debretin.

Kał po spożyciu buraków lub chociażby soku z buraków może mieć zabarwienie czerwono-różowe, takie jak sam spożyty produkt.