Częsta masturbacja a przedwczesny wytrysk

Witam, tu Tomek mam 19 lat, mam pytanie odnośnie masturbacji. Pasjonuję się grafiką i ją wykonuję na zlecenie, uczęszczam do technikum, 4 klasa. Masturbuję się codziennie jeden raz, czasami co 2-3 dni. Nie jest tak, że ciągle mam "ciśnienie" tylko dzieje się to raczej w chwili nudy, kiedy np skoncze projekt bądz przyjde ze szkoły . Prowadzę życie towarzyskie,spotykam się ze znajomymi, mianowicie boje się o przedwczesny wytrysk podczas pierwszego stosunku, dlatego teraz staram się tego nie robić.

Dzień dobry!

Różnego rodzaju trudności (np. wczesny wytrysk i mała kontrola nad momentem wytrysku) są naturalne dla początków życia seksualnego, dotyczą wszystkich ludzi i często nie sposób im zapobiec. Nadmierny lęk, obawy, rozmyślanie o wytrysku przedwczesnym i "nieudanym" pierwszym stosunku mogą tylko takie prawdopodobieństwo zwiększyć.

Zachęcam do lektury książek poradnikowych dot. seksualności (np. Z. Lew-Starowicz), aby stopniowo zwiększać swoją wiedzę i mądrze przygotować się do rozpoczęcia współżycia - przede wszystkim w swoim nastawieniu emocjonalnym, relacji z partnerem/ partnerką i pozytywnym myśleniu.

Pozdrawiam!