Czy ciśnienie u 23-letniej kobiety jest w normie?

Czy jest to prawidłowy stan ciśnienia u kobiety 23 letniej? 108/66/ puls 112

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna Pani pomierzyć swoje ciśnienie przez kilka dni i porównać wyniki. Puls jest wysoki, więc proszę pamiętać, że pomiaru należy dokonywać w spoczynku, np. po 10 minutowym siedzeniu. Jeśli się Pani dobrze czuje, niskie ciśnienie nie stanowi powodu do niepokoju. W takie upały warto pamiętać o prawidłowym nawodnieniu.