Czy do rozpoznania CHAD ważna jest głębokość zaburzeń?

Czy do rozpoznania CHAD wazna jest głębokość zaburzeń? Wiem, ze musi byc mania/hipomania i depresja, najczęściej jest zmienność faz, ale moze być typ mieszany. Czy głębokość depresji ma znaczenie? Niepokoje się, miałam "dołek", "górkę", "dołek" i znów idę w górę. Caly czas pracuje z terapeutą. Obie górki wyglądają podobnie. Mój terapeuta twierdzi, że nie łapię się na CHAD bo "...mialam depresję łagodną co najwyżej umiarkowaaną a nie ciezką." Martwi mnie cyklicznosci i mam niepokoj nie

Proszę przeczytać kryteria manii, hipomanii, depresji, subdepresji w ICD-10. Nie tyle jest ważna "głębokość zaburzeń", ile kryterium czasowe (np. dla hipomanii 4 dni, dla manii 7, dla depresji 14 lub mniej). Celem diagnostyki warto zgłosić się do lekarza, tylko on jest w stanie odpowiedzialnie postawić diagnozę ChAD. Zresztą nie da się leczyć skutecznie ChAD bez udziału psychiatry. Proszę krytycznie odnieść się do słów niektórych terapeutów. Pozdrawiam, J.L.