Czy konieczne jest wykluczenie syropu glukozowego z diety?

Córka jest uczulona między innymi na kukurydze, co za tym idzie wszystkie produkty z syropem glukozowym, mąką kukurydziana odpadają?, czy jeśli w składzie produktu znajduje sie skrobia kukurydziana lub maltodekstryna to również córka nie powinna spożywać takiego produktu?

Witam serdecznie,

Osoby u których stwierdzono alergię na kukurydzę muszą zachować szczególną ostrożność przy wyborze produktów, gotowych dań, tzw. "gotowców", niezbędne jest wdrożenie nawyku czytania etykiet. Kukurydza oraz produkty z kukurydzy takie jak mąka, syrop czy oleju w śladowych ilościach mogą być zawarte w galaretkach, gumach do żucia, lodach, majonezie, paście do zębów, niektórych lekach czy serach. Ponadto mąką kukurydzianą obsypywane są kartony na mleko. Pozdrawiam serdecznie.