Czy mogłam zatruć się chlorem podczas mycia wanny tym preparatem?

Dzień dobry. Czy mogłam zatruć się chlorem podczas mycia wanny domestosem? Nie miałam niestety na sobie żadnej maseczki, myłam wanne przez około 10 min później wyszłam od razu na powietrze. Troche się martwie że mogło dojść do zatrucia
KOBIETA, 19 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

standardowe mycie wanny nie powinno przyczynić się do zatrucia oparami chloru, jednak takie zjawisko jest możliwe, jeżeli jesteśmy na nie narażeni zbyt długo, zwłaszcza w pomieszczeniu niewentylowanym.

Samo zatrucie musiałoby być stwierdzone na podstawie objawów towarzyszących, czyli np. trudności w oddychaniu, zawrotów głowy, pieczenia/zaczerwienienia błon śluzowych, oczu, skóry, kaszel itp. Oczywiście, jeżeli odczuwamy jakiekolwiek z nich, powinniśmy udać się do lekarza.

Na przyszłość zalecamy jednak korzystanie z maseczki ochronnej, która ograniczy wdychanie chloru, dodatkowo warto sprzątać z otwartymi drzwiami do łazienki, co zapewni lepszy przepływ powietrza.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/chiala-posprzatac-mieszkanie-narazila-zycie-swoich-bliskich-na-niebezpieczenstwo

https://portal.abczdrowie.pl/dodawanie-octu-do-detergentow-moze-skonczyc-sie-tragicznie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.