Czy pieprzyki poniżej 5 mm mogą być groźne?

Aleksander Ropielewski

Pieprzyki są zmianą łagodną, która w niektórych przypadkach może zesłośliwieć, jednak aby do ocenić trzeba wykonać badanie dermatologiczne lub histologiczne.

Małgorzata Panek

Istotne jest czy zmiana powiększa się, ma nieregularny kształt czy też nierównomierne rozłożenie pigmentu - takie właśnie zmiany uznawane są za potencjalnie nowotworowe.
W razie wątpliwości proszę pokazać pieprzyka lekarzowi dermatologowi. on w powiększeniu oceni zmianę.
Pozdrawiam