Czy problemy z zajściem w ciążę wynikają z problemów hormonalnych?

Dzieńdobry mam takie pytanie staramy sie z mężem o dziecko lecz niedawno dowiedziałam sie ze mam tarczyce (niedoczynność) TSH 5,520 (norma 0,120-4,200) Dopiero 1 lutego mam umowiona wyzyte u endokrynologa odnośnie leczenia.. MOje pytanie brzmi czy ta tarczyca jest spowodowana tym iż cięzko było mi zajść w ciąze. I jakie sa komplikacje kiedy nagle bym zaszła w ciąże i dopiero był by to moj początek brania lekow.

Dzień dobry,

istnieje duże prawdopodobieństwo, że tarczyca utrudnia zajście w ciążę. Luty już za kilka dni - więc koniecznie proszę się skontaktować z lekarzem. Możliwe, że zleci Pani wykonanie kolejnych badań i na podstawie wyników wdroży stosowne leczenie.

Dobrym rozwiązaniem będzie również konsultacja z ginekologiem.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga