Czy takie narzędzie do oczyszczania twarzy z zaskórników jest bezpieczne?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie ostatnio zauważonego w sieci narzędzia do oczyszczania twarzy z zaskórników. Mianowicie jest to „odkurzacz”, który zasysa skórę oczyszczając ją z zaskórników. Czy kest to bezpieczne dla cery?

Dzień dobry Pani,
na rynku mamy coraz więcej urządzeń kosmetycznych do stosowania w domu. To, o którym Pani wspomina zapewne działa na zasadzie podciśnienia i zasysa fałd skóry oraz ewentualne zaskórniki. Proszę pamiętać, że nie usunie on na pewno wszystkich zmian, ponieważ bywają zaskórniki duże i głębokie oraz efekt może być gorszy bez właściwego przygotowania skóry, jak to ma miejsce w gabinecie kosmetycznym. Niemniej dla testu może Pani zobaczyć, jak działa i wyrobić sobie zdanie. Ja zdecydowanie bardziej polecam szczoteczki oscylacyjne do czyszczenia oraz zabiegi kosmetyczne wykonywane 1 raz w miesiącu.
Pozdrawiam,
Ewa Szmaj

Dzień dobry, sugerowałabym zaufać specjaliście posiadającemu doświadczenie w terapii przeciwzaskórnikowej, który indywidualnie do Pani problemu zaproponuje odpowiednią terapię połączoną wraz z pielęgnacją domową. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.