Czy to może być związane również z uporczywym trądzikiem w okolicach brody?

Witam serdecznie. Dwa tygodnie temu miałam założone sztuczne rzęsy. Przez półtora tygodnia nie odczuwałam żadnych dolegliwości, jednak po czasie zobaczyłam jasne naloty u nasady rzęs i lekko opuchnięte oczy. Zdecydowałam się na usunięcie sztucznych rzęs. Czy to może być związane również z uporczywym trądzikiem w okolicach brody, którego nigdy nie miałam ( np. nużeniec o którym słyszałam ) ? Czy w tym przypadku konieczna jest wizyta u dermatologa?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak proszę koniecznie udac się do lekarza dermatologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć