Czy to odpowiedni czas?

Chciałabym zapytać o to kiedy nadchodzi odpowiedni czas na ten pierwszy raz. Mam 15 lat z moim chłopakiem znamy się praktycznie rok tylko że on jest o 3 lata starszy i chciałby mieć już za sobą swój pierwszy raz. Nie ukrywam, że jestem do tego skłonna, ale nie jestem jeszcze w 100% pewna czy to na pewno mi nie zaszkodzi i czy to już ten odpowiedni moment, boję się także niechcianej ciąży i chciałabym dowiedzieć się jaki rodzaj antykoncepcji byłby dla mnie najlepszy.
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Użytkowniczko!

Rozpoczęcie współżycia to bardzo ważna i delikatna sprawa, z którą naprawdę nie warto się spieszyć. Do tej chwili powinniście być gotowi oboje i pewni w 100%. Lepiej jest zaczekać niż żałować tak ważnej chwili w swoim życiu.
Proponuję porozmawiać i dojść razem czego chcecie i czy jesteście gotowi.
Ponieważ jesteś jeszcze bardzo młoda, proponuję zaczekać. W tak młodym wieku najlepszą metodą antykoncepcji jest prezerwatywa lub metody naturalne, choć są one zawodne.

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.