Depresja i prześladowcze myśli po zawale

Witam .Proszę o informacje.W maju miałem zawał i inplantacją stenu.Brałem leki Polocard 75,polpril 2,5,areplex 75, bisocard 2,5.W lipcu odstawiono bisocard.Czułem się znakomicie do czasu wizyty u miejscowego kardiologa to jest do 30 wrzesnia.Zalecił mi bisokard 5mg dwa razy dziennie.Zaczołem prać od dawki 2,5 i zle się czulem, wpadłem w depresjie z przesladowczymi miślami.Czy musiałem brać ten lek .Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W większości przypadków działania niepożądane leku są mniejsze niż korzyści wynikające z jego stosowania. Z pewnością lekarz prowadzący miał podstawy do wdrożenia terapii. W opisanej sytuacji wskazana jest modyfikacja terapii oraz konsultacja psychiatryczna.