Jak leczy się przepuklinę mięśniową podudzia?

W 2005 r. miałam wycinane guzki z podudzia głęboko pod powięzią. W miejscu blizny pooperacyjnej jest widoczne i wyczuwalne wybrzuszenie, które wyglądem przypomina guz, który miałam wcześniej. Powoduje ból i ucisk w tym miejscu. Po konsultacji z lekarzem okazało się, że jest to przepuklina mięśniowa. Dostałam od ortopedy skierowanie do szpitala na zabieg. Chciałabym się dowiedzieć, czy z przepukliną można normalnie funkcjonować, czy jak sprawia ból, to jednak konieczny jest zabieg?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Przepuklina mięśniowa powstaje w następstwie uszkodzenia mięśnia i jego powięzi na skutek urazów lub zabiegów operacyjnych. Jedyną metodą leczenia jest zabieg polegający na zeszyciu wrót (miejsca wyjścia) przepukliny lub wykonaniem plastyki z użyciem przeszczepu. Zabieg nie jest skomplikowany i nie stanowi dużego obiążenia dla organizmu pacjenta. Jest on szczególnie wskazany w Pani przypadku, ze wzgledu na utrzymujące się dolegliwości bólowe.