Jak leczyć pieczenie i drapanie oczu?

Witam.Od około 3 lat nie mogę wyleczyć oczu po zapaleniu rogówki i spojówki .Okuliści u których się leczyłem przeważnie przypisywali mi krople Dicortineff i jakieś krople do nawilżania.Po stosowaniu tych kropli przez 3, 4 tygodni była poprawa na tydzień lub dwa i ponownie się pogarsza.Pieczenie,drapanie,zaczerwienione oczy,piasek w oczach przez tyle czasu mam już dość.Proszę mi pomóc.

Witam.Okulisci leczyli prawidłowo. Myślę że obecnie cierpi Pan na przewlekłe suche zapalenie spojówek oczu. Leczenie takiego schorzenia tez jest przewlekłe ,czyli kropimy np Bepanthen 3x a potem okazjonalnie ale już na zawsze.Druga opcja ma Pan maibomitis które nawracające co 6 tygodni poprawia się po sterydach wymaga zmiany diety na bogatą w tłuste ryby oraz higieny brzegów powiek. Jeżeli chodzi Pan na basen to możemy Pan mieć chlamydiowe zapalenie itd.bez badania wymieniać można długo. Ja wolę krótko i konkretnie. Czyli kupujemy Bepanthen 3x do PLO i Blephaclean do powiek jemy ryby/tran i czekamy 6 tygodni.pozdrawiam serdecznie