Jak pozbyć się tluszczu z ud?

Mam 24 lata, ważę 60 kg przy 165 cm wzrostu. Bardzo chciałabym schudnąć do wagi 54-53 kg. Niestety nie udaje mi sie to, mam zbyt słaba wolę. Zrezygnowałam z masła, ograniczam pieczywo, rzadko jem białe, jesli juz to ciemne. Nie uzywam cukru, nie pije napojów gazowanych typu cola. Bardzo chciałabym schudnąc z okolicy ud. Jakie cwiczenia przy jakiej diecie stosowac, aby odnies sukces w walce z grubymi udami?

Witam serdecznie,

Nie istnieją diety na odchudzanie wybranych miejsc ciała. Jedyne co można zrobić, by przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej właśnie w tych, a nie innych partiach to aktywność fizyczna. Jeśli u Pani tkanka tłuszczowa odkłada się na udach to widać ma Pani taką predyspozycję genetyczną i niewiele da się z tym zrobić, prócz ćwiczenia tych partii ciała.

Na odchudzanie nóg najlepsze jest bieganie, basen, areobic, ćwiczenia na skakance oraz ćwiczenia siłowe na nogi. Problem polega na tym, że nie jest to kwestia dni, lecz tygodni, a naprawdę trwałe efekty można uzyskać ćwicząć regularnie przez całe życie.

Jeśli chodzi o dietę to radziłabym Pani spożywać 5 posiłków dziennie o stałych porach. One pomogą zwiększyć metabolizm. Dodatkowo, na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, polecam L-karnitynę - suplement diety wspomagający odchudzanie, ale tu od razu zaznaczam, iż nie działa on bez wysiłku fizycznego.

Proszę wykluczyć z diety także sól, która zatrzymuje wodę, potrawy smażone, słone przekąski, słodycze, soki owocowe, produkty nabiałowe zawierające ponad 1,5% tłuszczu  lepiej je zamienić na chude, wieprzowinę i wołowinę zamienić natomiast na mięso drobiowe.

Pozdrawiam serdecznie