Jak przekonać kobietę żeby nie usuwała ciąży?

Moja partnerka zaszła w ciąże.Koleżanka jej zamówiła jakieś tabletki poronne z Norwegi w cenie 90 euro,maja przyjść poczta.Ale... ja nie wiem jak wpłynąć na nią ,ja chce to dziecko.Ona obawia się ,że nam może się kiedyś nie udać i będzie wychowywała sama dziecko.Ma już córkę 4 letnia i przez trzy lata sama wychowywała,Jak mam dotrzeć do niej ,że nie powinna jako matka nawet tak myśleć o usunięciu nowego życia?Nie wiem jak jej powiedzieć jakie są skutki aborcjii.Niechce mnie w goóle słuchac?

Dzień dobry!

Przerwanie ciąży zawsze jest ważną decyzją i warto ją skonsultować - zarówno z kimś bliskim, np. partnerem, rodziną, przyjaciółmi, jak i specjalistą (lekarzem ginekologiem oraz psychologiem psychoterapeutą).
Decyzja o przerwaniu lub donoszeniu ciąży będzie należeć do Pana partnerki, ma Pan jednak prawo mówić jej o swoich obawach i pragnieniu założenia rodziny, gotowości wsparcia. Warto namawiać kobietę do wspólnej decyzji u psychologa, aby jej decyzja była możliwie najbardziej świadoma i przemyślana.
Może Pan zaproponować partnerce np. skorzystanie z anonimowego telefonu zaufania (bezpłatny numer 116 123)

Jednocześnie drugim tematem jest sposób dokonania aborcji. Samodzielnie dokonana próba przerwania ciąży, lekami niewiadomego pochodzenia niesie ogromne ryzyko zdrowia i życia kobiety. Niestety, podobne próby często kończą się tragicznie.

Pozdrawiam!