Jak radzić sobie z natrętnymi myślami od długiego czasu?

Witam. Mój problem polega na tym że od wielu lat mam natrętne myśli. Ciągle porównuję dwie osoby do siebie(są to dzieci). Boję się pokochać drugie dziecko, ciągle porównuję go do starszego dziecka, czuję się jakbym kochała tylko jedno dziecko. Czy to na pewno nerwica natrectw(tak mi powiedział psychiatra) czy to może być coś innego. Może to jakieś zaburzenie osobowości etc. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Szanowna Pani,

proszę rozważyć dla siebie kompleksową pomoc w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś