Jak skutecznie wyleczyć infekcję dróg moczowych 24-latki?

Witam, Od miesięcy cierpię z powodu infekcji układu moczowego. Ostatnio byłam u urolożki która zleciła posiew moczu i następnie na podstawie wyników (w moczu były bakterie występujące przeważnie w układzie pokarmowym) przepisała mi dwa opakowania cipronexu 500g dwa razy dziennie następnie dwa opakowania bioseptolu i na koniec monural. Przyjmuję cipronex od ponad tygodnia zgodnie z zaleceniami i nie czuję żadnej poprawy. Dodam że nie odczuwam parcia na mocz, raczej jedynie pieczenie i dyskomfort w okolicach cewki. Co robić ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z opisu wynika, że zakażenie układu moczowego jest spowodowane bakteriami z układu pokarmowego (możliwe, że chodzi o bakterie E. Coli). W takim przypadku przepisany antybiotyk zawierający cyprofloksacynę powinien zadziałać i po całej kuracji problem może minąć.

Jeśli terapia Cipronexem nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, należy ponownie udać się do lekarza, celem zmiany formy leczenia. Zakażenia innego układu przez bakterie z układu pokarmowego są ciężkie do wyleczenia, jednak odpowiednio dobrane leczenie powinno Pani pomóc. Często stosuje się również leki zawierające trimetoprim lub nitrofurantoinę, jednak może się to odbyć jedynie po konsultacji ze specjalistą.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w przygotowanych materiałach, do których odsyłam w linkach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-leczyc-taka-infekcje-drog-moczowych

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nawracajace-infekcje-ukladu-moczowego-u-23-latki

https://portal.abczdrowie.pl/escherichia-coli-w-moczu-czym-sa-jakie-powoduja-objawy-zatrucia-zakazenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.