Jaka metoda zabiegu przepuklin pachwinowych obustronnych będzie najodpowiedniejsza dla rocznego dziecka?

w czerwcu mój syn będzie miało rok. Wtedy też ma mieć przeprowadzony zabieg przepuklin pachwinowych obustronnych. Moje pytanie jest takie: jaka metoda będzie dla mojego dziecka najodpowiedniejsza? Czy mam się zdecydować na zabieg przeprowadzony metodą laparoskopową czy też metodą tradycyjną przez powłoki brzuszne?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

obie metody mają porównywalną skuteczność. Najlepiej wybrać tę metodę którą operator ma najbardziej opanowaną. Proszę zapytać się chirurga.

Pozdrawiam.