Jaki wpływ na ciążę ma Emanera?

Witam, Byłam ostatnio u gastrologa, który przepisał mi lek Emanera (esomeprazol), ma to związek z moją chorobą refluksową. Podczas wizyty zapomniałam wspomnieć, że wraz z mężem staramy się o dziecko. Czy przyjmowanie w/w leku w tej sytuacji jest 100% bezpiecznie dla płodu dziecka? (Jeżeli nie - to ile czasu lek utrzymuje się w organizmie - wówczas pewnie go odstawię. Poza powyższą dolegliwością jestem zdrowa, nie choruję, nie przyjmuję innych leków, mam 30 lat i będzie to moje pierwsze dziecko. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Przyszła mama:)

Stosowanie leków z grupy IPP jest bezpieczne w ciąży. Zwykle stosuje się omeprazol. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas udzielenia odpowiedzi ze strony portalu.