Kolka nerkowa i zapalenie prostaty
kolka nerkowa i zapalenie prostaty. witam, wykryto u mnie zapalenie prostaty,do tego bardzo często dostaje kolki nerkowej,która trwa godzinami nawet po podaniu leków dożylnie.badania moczu,krwi,usg oraz urografia nie wykazały nic niepokojącego.cały czas mam problemy z oddawaniem moczu,czuje pieczenie i dyskomfort.czy kolka nerkowa ma coś wspólnego z zapaleniem prostaty?na zapalenie dostałem xyvelam natomiast na kolke ketonal i nospe forte.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam, te dwa schorzenia nie łączą się ze sobą w sposób bezpośredni. Zapalenie prostaty jest leczone właściwie, natomiast co do kolki to nie wiem czy bóle które Pan ma są rzeczywiście kolką nerkową. Jeśli w USG nie ma poszerzenie dróg moczowych po stronie bólów to nie jest to kolka nerkowa - być może bóle korzonkowe z kręgosłupa. Pozdrawiam RH