Masturbacja a brak osiąganej przyjemności u nastolatka

Witam. Mam 19 lat i od czasu do czasu się masturbuję, raz częściej raz rzadziej. Do erekcji i wytrysku dochodzi u mnie szybko po około 30 sek, ale podczas wytrysku nie odczuwam orgazmu tylko niewielką przyjemność w penisie. bardzo mnie to martwi. Podczas masturbacji nie jestem podniecony robię to niejako "mechanicznie" nie myśląc o rzeczach podniecających i nie oglądając filmów erotycznych. Czy brak tego może być przyczyną braku orgazmu. Jak temu zaradzić? Czy wykonać jakieś badania?

Masturbowanie się bez odczuwania podniecenia - błąd, to dlaczego się Pan masturbuje?
Dopuszczanie do bardzo szybkiego wytrysku, 30 sekund - następny błąd.
Zapewne jest więcej błędnych zachowań. Na to pytanie
już odpowiadałem i powtarzam sugestię wizyty u lekarza seksuologa. Badań na własną rękę nie należy robić.
Najprawdopodobniej nie ma tutaj choroby, tylko błędne zachowania, które mogą się zakodować i dlatego wskazana jest pomoc Panu, a przekracza to możliwości korespondencyjne.
Pozdrawiam.

Dzień dobry.

Nie myślenie o rzeczach podniecających podczas masturbacji, "mechaniczne" masturbowanie się, może wskazywać na inne jej powody. Być może używa Pan jej w celu zniwelowania napięcia nerwowego, co może wyjaśniać opisany przez Pana brak "wyrazistego" orgazmu. Kompulsywna masturbacja nie jest zjawiskiem pożądanym i może skutkować problemami w przyszłych, erotycznych relacjach.
Sugerowałbym konsultację z seksuologiem.

Pozdrawiam.

Witam. Pana problem jest zapewne złożony i raczej nie obędzie się w tym przypadku bez wizyty u specjalisty. Taka "mechaniczna" masturbacja nie jest pożądana, ponieważ może prowadzić do zaburzeń seksualnych. Myślę, że w tym miejscu należy szukać przyczyn Pana problemu. Specjalista zapewne zapyta od jak dawna się Pan masturbuje i z jakich powodów, jeśli nie są one związane z podnieceniem erotycznym przeżywanym w psychice.