Nocne wymioty u 1,5-rocznego dziecka

Witam Problem u mojego 1.5 r. dziecka polega na tym, ze kilka mies. temu zaczely sie nocne wymioty zawsze miedzy 2 a 4 kilka razy w tygodniu czasem z domieszka krwi. Spedzilam 2 tyg w krakowskim szpitalu Prokocim w ktorym nie doszli do zadnych wnioskow skad te wymioty Zostala wiec zalecona gastroskopia. Nie moze sie odbyc poniewaz corcia zaczela kaszlec. I juz od 1 mies. uporczliwie kaszle o podobnych porach jak wymiotowala ale za to nie wymiotuje Zastanawiam sie czy nie ma powiazania i co to...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy występujące u dziecka wymagają dokładniejszej diagnostyki. Tak jak zalecili lekarze, dziecko powinno mieć wykonaną gastroskopię. Jeśli jednak pojawił się kaszel, a najbardziej prawdopodobną przyczyną jest infekcja dróg oddechowych, to dziecko powinno przede wszystkim wyzdrowieć. Teoretycznie kaszel może mieć jednak związek z wymiotami. Ponieważ dziecko jest pod opieką pediatrów, proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Warto byłoby także badania w kierunku pasożytów.