Oddzielająca się martwica chrzęstno-kostna MFC kolana a piny węglowe

Witam. Wlasnie zdiagnozowano u mnie oddzielajaca sie martwice chrzestno kostna mfc kolana lewego. Po konsultacji mam skierowanie do szpitala na artroskopie. Lekarz na szpitalu doradzil mi by zastosować piny węglowe. Niestety nie wiadomo gdzie taki zabieg stosuja. Proszę o pomoc

Witam
Koniecznosc zastosowania pinów węglowych czy innego rodzaju materiałów mających za zadanie utrzymanie oddzielającego sie płata chrzastki na swoim miejscu można stwierdzić jedynie podczas artroskopii. Oczywiscie jeżeli wskazania wystepuja, założenie pinów można przeprowadzić podczas jednego zabiegu. Zapraszam na konsultacje.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu