Pasmo zwłóknień lub płytka niedodmy w dolnym polu płuca lewego
bardzo proszę o wyjaśnienie rtg klatki piersiowej:"Pasmo zwłóknień lub płytka niedodmy w dolnym polu płuca lewego i w prawym kącie przeponowo-żebrowym. poszerzenie zarysu wnęki prawego płuca- do dalszej diagnostyki, miąższ płucny bez zagęszczeń, jamy opłucne wolne, serce większe

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie nieprawidłowości w obrębie wnęki prawego płuca. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki.