Przyczyny wysuszonych ust i zajadów

Dzień dobry. Mam problem z ustami i zajadami. Usta ciągle są mocno czerwone, wysuszone, pieką mnie. Stosowałem już masę różnych balsamów do ust, pomadek, itp. i problem cały czas powraca. W dodatku mam zajady. Używam od kilku dni: Actinsoftin-krem oraz Lips-maść na zajady. W tym przypadku również bez skutku. Muszę dodać, że piję codziennie colę, 3 kawy i sporo herbat, a mało wody - może to jest problemem. Bardzo proszę o pomoc, o jakąś poradę co z tym zrobić. Z poważaniem, Andrzej

Zrób sobie badania w kierunku Candida albicans w jamie ustnej i w kale oraz poziom wit D3 i wit B12 we krwi. Zamień kawę, colę i herbatę na wodę mineralną. Sprawdź czy nie używasz aluminiowych sztućców i kubków.