Przygotowanie do operacji facetektomii prawostronnej z usunięciem dysku L4-L5

Po konsultacji neurochirurgicznej otrzymałam opis: pacjentka kwalifikuje się do operacji facetektomii prawostronnej z usunięciem dysku L4-L5 (stan po fenestracji prawostronnej 09.2012r.) oraz stabilizacją międzytrzonową i przeznasadową L4-L5. Czy operacja jest niebezpieczna?Jakie są możliwe powikłania po takiej operacji i na czym ona polega?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Jak leczy się udar?

Tomasz Pasterski, neurochirurg z Kliniki Neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie opowiada o Krajowym Centrum Leczenia Chorób Naczyniowych, gdzie stosuje się minimalnie inwazyjne leczenie udaru mózgu. Polega ono na wyjęciu zatoru z naczynia i uzyskaniu przepływu krwi, co może skutkować pełnym wyleczeniem. Metoda jest ograniczona czasowo, najważniejsza jest szybka reakcja. Ta zasada obowiązuje zawsze w przypadku pojawienia się udaru. Jak dowiadujemy się z filmu, lekarze neurolodzy mogą kontaktować się z Centrum w przypadku udarów.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Jak każdy zabieg operacyjny, również ten niesie za sobą ryzyko wielu powikłań. O szczegółach zabiegu oraz bezpieczeństwie jego powodzenia w konkretnym przypadku warto porozmawiać z lekarzem kwalifikującym do operacji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty