Pytanie o szczepionkę przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby

Dzień dobry, mam pytanie o szczepionkę przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby. 12 marca przyjęłam pierwszą dawkę, następną powinnam 13 kwietnia, jednak rozchorowałam się na zapalenie gardła. Aktualnie przyjmuję antybiotyk Macromax i skończę go ok. 22 kwietnia. Czy mogę zaraz po antybiotyku, jeśli będę już zdrowa, przyjąć drugą dawkę szczepionki? Czy nie będzie to jednak już za późno i wszystko muszę zacząć od nowa? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Piotr Pilarski

Można przyjąć szczepionkę po zakończeniu leczenia, ale nawet jak przyjmie Pani później również szczepionka zachowa swoje działanie.

Pozdrawiam.