Rekonstrukcja ścięgien zginaczy palców i nerwu pośrodkowego

Witam serdecznie. Miesiąc i tydzień temu miałem rekonstrukcje ścięgien zginaczy palców II i III oraz nerwu pośrodkowego. Po miesiącu zdjęli mi szwy ale jestem zmartwiony ponieważ opuchlizna nic mi nie schodzi a wokół cięcia jest twarde w dotyku.. Martwi mnie to ponieważ chyba to nie jest normalne że opuchlizna tyle sie utrzymuje. Jakie mógłbym wykonać badania aby sprawdzić czy ścięgna i nerw zostały poprawnie złożone i czy funkcjonują poprawnie? USG? EMG? Rezonans? Jest to prawa ręka! Pozdrawiam

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - okres rekonwalescencji po takim (dużym i bardzo precyzyjnym zabiegu) jest długa nawet do 6-miesięcy. Proszę uzbroić się w cierpliwość. Najlepsza jest w chwili obecnej fizjoterapia.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalsta chirurg, gastroenterolog.

Przede wszystkim proszę udać się na badanie kontrolne do operatora!!! To on najlepiej wie jaki był przebieg i efekt końcowy operacji i będzie wiedział czy i ew. jakie badania są potrzebne!!! zż