Ryzyko zachorowania na raka

czy jeżeli tata umarł na raka i mama jest tez chora na raka czy ja tez moge zachorowac czy jestem obciążona genetycznie

Zasada jest taka , że jeżeli dwoje krewnych 1-wszego rzędu , tzn. rodzice-dzieci i rodzeństwo między sobą - chorowali NA TAKI SAM NOWOTWÓR - to jest się w grupie zwiększonego ryzyka! Wyjatek stanowi rak piersi , gdzie wystarczy jedna krewna 1-wszego rzędu , aby być w grupie zwiększonego ryzyka!!! zz