Skoki ciśnienia i bóle głowy u 77-latka

Witam, Mam skokowe ciśnienie, w dzień ok. 120do 140/70-80 a po godz. 16-tej zaczyna szybko rosnąć i np. wczorej wieczorem było 220/120. Po dwóch captoprilach /25 mg/ utrzymywało się jeszcze ok. godziny a potem zaczęło powoli spadać. Codziennie przyjmuję bisocard rano a potem amlozek i po obiedzie drugi amlozek. Rano było 157/90. Ojawem rosnącego ciśnienia jest uczucie zimna, ucisk na uszy i gorsze samopoczucie ale bez bólów głowy. Dzisiaj to się powtarza. C robić?. Mam 77 lat. Pozdrawiam serdec

Małgorzata Panek

Należy zmodyfikować leczenie nadciśnienia tętniczego. Tak wysokie ciśnienie tętnicze powoduje ryzyko powikłań.
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego , a w przypadku niepokojących dolegliwości (silne bóle głowy, wymioty , zaburzenia świadomości) na ostry dyżur.
Pozdrawiam