Spożywanie alkoholu przez osoby po 70 roku życia

Czy osoby po 70 roku życia mogą pić alkohol w ilościach 2 - 3 piwa dziennie ok. 2 - 3 razy w tygodniu?

powszechnie wiadomo, ze alkohol jest szkodliwy dla organizmu.jak bardzo zalezy to od tolerancji, trawienia go, wagi, płci i innych.wiek jest tylko jedna skladowa....dla Pani istotne jest jakie potrzeby zaspakaja ten alkohol i jak mozna te potrzeby zaspokoic inaczej.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam.... rozumiem Pani pytanie jako zaproszenie do udziału w domowym sporze - domowej dyskusji. Spożywanie alkoholu w dużych ilościach nie sprzyja zdrowiu, a w małych - bardzo rzadko, w wyjątkowych wypadkach.W sytuacji, o której Pani pisze zachęciłbym do konsultacji z lekarzem rodzinnym, który wypowie się w miarodajny sposób.Pozdrawiam. Jacek Sochacki