Stosowanie leku Euthyrox o różnych porach

Dzień dobry, od niespełna miesiąca zażywam Euthyrox N 25. Na początku jakoś doskonale pamiętałam jak go brać, teraz zaczynam mieć wątpliwości. Pracuję zmianowo - czasem do późna. Biorę 1 tabletkę zaraz po przebudzeniu, popijam wodą i do śniadania czekam minimum 30 minut. Tylko, że czasem wstaję o 7:30-8:30, czasem 10:30, a gdy wracam późno to i o 12:30. Tym samym biorę lek o różnych porach. Czy powinnam zawsze brać go o tej samej godzinie? Czy po zażyciu można iść dalej spać? Nie chcę namieszać.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najważniejsze by brać lek na czczo i minimum 30 minut przed posiłkiem. Wskazane jest zażywanie leku mniej więcej o podobnej porze każdego dnia. Może Pani się przebudzać, zażyć lek i pójść dalej spać. Nie wpływa to na działanie leku.