Stosowanie Rupafinu a starania o ciążę

Witam, Planujemy z mężem dziecko. Jednak nie wiem co mam zrobić gdyż od ponad roku stosuje Rupafin-na moją alergie,która objawia się niestety pokrzywką na ciele.Czy ten lek jest niebezpieczny dla płodu? nie wiem czy go brać przy samym planowaniu ciąży, czy w pierwszych tygodniach moge zaszkodzić dziecku?..

Aleksander Ropielewski

Lek nie ma udowodnionego szkodliwego wpływu na płód. Można rozważyć stosowanie miejsocwych maści sterydowych w okresie ciąży. Lek przenika do pokarmu kobiecego.