Stosowanie sterydów a urządzenie do depilacji światłem

Zakupiłam urządzenie Philips Lumea do depilacji światłem. Od 3 tygodni zażywam sterydy konkretnie Metypred 8mg x1 dziennie. W trakcie zażywania leków depilacja jest niewskazana. Po jakim czasie od odstawienia leków będę mogła bezpiecznie używać urządzenia?

Wygląda na to, że dawka jaką Pani stosuje jest dawką podtrzymującą. Biorąc pod uwagę farmakokinetykę metyloprednizolonu okres 7 dni powinien być wystarczający. Stosowanie tego leku nie jest światłouczulające ale mogą być problemy z reakcją na stan zapalny.