Toksoplazmoza a zaawansowana ciąża

Witam. Mam 27 lat i jestem w 22 tygodniu ciąży z drugim dzieckiem. Ostatnio poprosiłam lekarza o skierowanie na badania przeciw TOXO, bo miałam podobne badania robione przed pierwszą ciążą, ok. trzech lat temu i w ciąży, i już w tedy okazało się, że mam TOXO . Ale po wykonaniu kilku tych samych badań i awidnośći, było wszystko dobrze - dzidzuś urodził się zdrowy. Teraz wyniki wyszły też źle. TOXO IgG - wynik dodatni 47,3 >3.0; TOXO IgM-wynik dodatni 1,446 0.600. Lekarz skierował mnie do specjalisty chorób zakaźnych. Proszę o pomoc. Co mam zrobić, bo trochę się niepokoję. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Najprawdopodobniej doszło u Pani do zakażenia toksoplazmozą. Proszę udać się zgodnie z zaleceniem do specjalisty, który ustali dalsze postępowanie, gdyż świeże zakażenie w ciąży może być niebezpieczne.

Pozdrawiam.