Trzytygodniowy katar a alergia u 4-latki

Witam, moja 4 letnia córka od 3 tygodni ma katar. Początkowo był on wodnisty i ładnie spływał, ale od tygodnia ma mocno zaczerwienione bolące gardło i katar przestał spływać. Cały czas słychać że bardzo ciężko oddycha i coś jej tam chlupie w nosku. Próbowałam już różnymi sposobami rozrzedzić wydzielinę, podawałam jej NasoDrill, wodę morską, Euphorbium,Sinupret, a na gardło syrop prawoślazowy i Hascosept, i od poniedziałku dostaje Augamentin i nie widać żadnej poprawy. Czy to może być alergia?

Milena Lubowicz

Taki krótki wywiad raczej nie wskazuje na alergię, a po prostu na infekcję. Natomiast nie wiem jak i ile razy dziecko chorowała wcześniej. Proszę porozmawiać o swoich obawach z pediatrą.
Pozdrawiam