Uczucie strachu i zaburzenia nastroju

Mam 20 lat jakis czas temu dowiedziałam się że jestem w ciąży. Może bym skakała z radości gdyby nie ten strach. poprzednią ciążę poroniłam i boję się strasznie. Nieumiem sobie poradzic ze swoim życiem, ze swoją psychiką. Są takie dni że mam poprostu dość życia że jestem tym wszystkim zmęczona. Tych dni jest coraz więcej mam wtedy ochote zamknąć sie w małym ciemnym pomieszczeniu zdala od wszystkich żeby nikt o nic mnie nie pytał, żeby wszyscy dali mi spokój. Coraz częściej mam wszystkiego dość...

Dzień dobry,

Proszę poszukać w swojej okolicy psychologa, psychoterapeutę i udać się na osobistą konsultację - np.: w PZP, Ośrodku Interwencji Kryzysowej lub prywatnie.

W tej sytuacji najlepiej zgłosić się do psychologa i podjąć psychoterapię (szczególnie, że farmakoterapia w przypadku ciąży jest mocno ograniczona). Pomoże Pani lepiej zrozumieć siebie, przyczyny leków i obniżenia nastroju, a tym samym poradzić sobie z nimi i przygotować do roli mamy.